Sosyal Sorumluluk

EĞİTİME, SPORA, ÇEVREYE VE KÜLTÜRE HİZMETAbalığolu kurumsal kültüründe toplumumuzun duyarlı olduğu alanlarda katkıda bulunmak asli ve zevkli bir görev olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede Abalıoğlu Grubu “toplumdan aldığını toplumla paylaşmak” amacıyla çok çeşitli projelere imza atmaktadır.


ABALIOĞLU YEM İLKÖĞRETİM OKULU

Abalıoğlu Grubu eğitime katkısını büyük bir proje ile taçlandırmıştır. Bu proje ile Türkiye’nin en çok derslikli ilköğretim okulu niteliğinde olan ABALIOĞLU YEM İlköğretim Okulunda 960 öğrenci 2007 – 2008 öğretim yılında çağdaş eğitim imkânlarına kavuştu. Toplam 10 bin metrekare açık alan üzerine kurulan Okul 7.100 metrekare kapalı alanı sahip bulunmaktadır. Çağdaş bir eğitim sisteminin gerektirdiği tüm imkanlara sahip olmasına özen gösterilen 32 derslikli okulda 2 adet bilgisayar dersliği, 4 adet faaliyet ve oyun salonu, spor salonları, kütüphane ve engelli asansörü yer almaktadır.


ORHAN ABALIOĞLU ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

ABALIOĞLU grubunun sosyal yatırımları son hızıyla devam etmektedir. 2007 yılından bu yana eğitim odaklı vizyonu ile Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan ABALIOĞLU Grubu, ülkenin en büyük ilköğretim okulu niteliğindeki ABALIOĞLU Yem Sanayi İlköğretim Okulu’nun ardından şimdi de ikinci okul yatırımı olan Orhan ABALIOĞLU Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin açılışını gerçekleştirdi. 5 milyon 150 bin TL’lik bir yatırımın eseri olan lise 2010-2011 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlamıştır. 43 derslik ve 2.600 öğrenci kapasiteli. Ayrıca beş adet bilişim ve iki adet fizik-kimya laboratuarına sahip olan lisede, şu an için 170 öğretmen görev yapıyor.


CEDİDE ABALIOĞLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ


Abalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim Okulu ve Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi nin ardından 3. Okulumuz 1500 öğrenci kapasitesi , 50 dersliği , 3 fen laboratuarı , kütüphanesi , bilgisayar sınıfı ve 85 öğretmeni ile 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.


DENİZLİ HOROZU ABALIOĞLU İLE KORUMA ALTINDAAbalıoğlu Grubu, dünyada genetik yapısı değişime uğramamış nadir ırklardan biri olan Denizli Horozunun daha uzun yıllar yaşatılabilmesi ve korunması amacıyla yaptırdığı tesislerin yanı sıra çeşitli katkılarla projenin devam etmesine destek vermektedir.


ABALIOĞLU YEM KORUSU2012 yılında gerçekleşen ulusal iş ortakları toplantımıza katılan tüm iş ortaklarımız adına dikilen fidanlar ile 1000 ağaçlık bir Abalıoğlu korusu oluşturulmuştur.


ABALIOĞLU HATIRA ORMANIDenizli / Honaz Gürlek köyünde Abalıoğlu Yem adına bir hatıra ormanı oluşturulmuştur